emaconference@rahedanesh.ac.ir

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام در کنفرانس چگونه است؟
پاسخ: پس از ورود به حساب کاربری به گزینه صورت حساب و پرداخت هزینه مراجعه فرمایید.

برای پرداخت هزینه ثبت نام، چه باید کرد؟
پاسخ: در گزینه صورت حساب و پرداخت هزینه ها پس از انتخاب مبلغ مورد نظر بهبه درگاه پرداخت بانکی متصل می شوید و می توانید با استفاده از یکی از کارت های عضو شتاب هزینه را پرداخت نمایید و فیش بانکی/ تصویر صفحه تایید پرداخت الکترونیکی  که روی آن نویسنده مسئول، با نام نویسندگان ، کد مقاله و عنوان مقاله به همراه شماره تلفن ثابت و همراه در سامانه بارگذاری شود. لازم به ذکر است اصل فیش تا تاریخ  دریافت گواهینامه را نزد خود نگهداری کنید.

هزینه ثبت نام برای نویسندگان مقالات چقدر است؟
پاسخ: لطفا منوی )هزینه های ثبت نام(را مشاهده کنید.

اگر چند مقاله ارسال کنیم هزینه پرداخت کمتر می‌شود؟
پاسخ: بله. لطفا منوی )هزینه های ثبت نام(را مشاهده کنید

***سوالات مربوط به گواهی پذیرش مقالات
چه زمانی و چگونه گواهی پذیرش به نویسندگان تحویل خواهد شد؟
پاسخ: اگر مقاله شما به صورت پوستری پذیرفته شده باشد؛ پس از اینکه ثبت نام خود را تکمیل نمودید؛ گواهی پذیرش کمی قبل از کنفرانس تهیه و از طریق پست پیشتاز برای شما ارسال خواهد شد. در صورت نیاز به اکسپت زودتر از موعد مقرر به گواهی برای شما به صورت الکترونیکی ارسال می‌شود

اگر مقاله شما به صورت شفاهی پذیرفته شده باشد؛ پس از ارایه آن در کنفرانس، در همان جلسه ارایه به شما تقدیم خواهد شد ولیاگر مقاله به هر دلیلی ارائه نشود؛ گواهی پذیرش با درج عبارت(پذیرش پوستری)تهیه شده و پس از کنفرانس با پست پیشتاز ارسال خواهد شد. در هر حال، اطمینان یابید که آدرسی که در سامانه ثبت کرده اید کامل باشد و کدپستی نیز درج شده باشد. 
نکته قابل توجه : گواهی پذیرش تنها برای نویسنده مسئول ارسال می شود

آیا امکان داوری زود هنگام وجود دارد؟ و آیا می توان آن گواهی را زودتر از موعد تحویل گرفت؟ این فرآیند تا زمانی طول خواهد کشید؟
پاسخ: بله، در صورت که می خواهید مقاله شما زودتر از موعد بررسی شود طی یک نامه در خواست خود را به ایمیل کنفرانس ارسال نمایید. بله، اگر مقاله شما پذیرفته شده باشد پس از این که ثبت نام خود را تکمیل نمودید؛ گواهی پذیرش کنفرانس زودتر از موعد برای شما ارسال می شود. این فرآیند 10 روز کار به طول می انجامد.

***سوالات مربوط به ارائه مقاله و حضور در کنفرانس

آیا لازم است فایل پوستر مقاله توسط نویسنده تهیه شود؟
پاسخ: خیر. تنها کافی است هزینه ثبت نام پرداخت شده و فیش بانکی/ تصویر صفحه تایید پرداخت الکترونیکی در سامانه بارگذاری شود.

آیا  حضور در کنفرانس الزامی است؟
پاسخ: در صورتی که پس از تکمیل فرایند داوری، مقاله به صورت ارایه پوستری پذیرفته شود؛ حضور اختیاری خواهد بود اما اگر به صورت شفاهی پذیرفته شود؛ حضور یکی از نویسندگان یا نماینده ایشان در کنفرانس الزامی است و در صورت عدم حضور یکی از نویسندگان یا نماینده آنها برای انجام ارایه، درجه ی مقاله به پوستری کاهش داده شده و در گواهی پذیرش هم عبارت«پذیرش پوستری»قید می شود.

نکته قابل توجه : تنها هزینه حضور یک نفر که مسئول ارائه می باشد رایگان است

آیا میتوانیم فرد دیگری نیز همراه خود به کنفرانس بیاوریم؟
پاسخ: حضور همراه در صورت انجام ثبت نام جداگانه مقدور خواهد بود.

اگر دو نفر نویسنده قصد شرکت در کنفرانس را داشته باشند؛ باید دو بار مبلغ قرار داده شده در قسمت هزینه ها  هزار تومان را تا تاریخ 3 خرداد واریز کنند یا یک بار برای هر دو نویسنده در نظر گرفته می شود؟
پاسخ: هر دو نفر بایستی هزینه ثبت نام را پرداخت کنند. البته اگر حداقل یکی از دو نفر دانشجو باشد؛ یکی در قالب هزینه مشخص نویسندگان ثبت نام نماید و نفر دیگر که دانشجو است؛ می تواند در قالب ثبت نام بدون مقاله خاص دانشجویان ثبت نام کند که هزینه کمتری دارد.

سوالات مربوط به نمایه سازی و انتشار مقالات
مقالات پذیرفته شده در کجا نمایهسازی می شوند؟
پاسخ: مقالات تهیه شده به زبان فارسی در isc و civilica نمایه می شوند

آیا کتابچه مقالات به صورت فیزیکی چاپ می شود؟
پاسخ: خیر. CD یا فلش حاوی تمامی مقالات پذیرفته شده در روز برگزاری کنفرانس به نویسندگان تقدیم خواهد شد و سایر افراد نیز میتوانند از طریق پایگاههایی که مقالات را نمایه سازی می کنند isc) و ( civilica؛ به مقالات دسترسی داشته باشند.

***سوالات مربوط به تهیه و ارسال مقاله

آیا ارسالچکیده مقالهبرای داوری کافی است؟
پاسخ: خیر. با توجه به رویه داوری مقالات، تنها مقالات کامل مورد بررسی قرار خواهند گرفت و جا دارد تاکید شود که در صورتی که فرمت مقاله بر طبق الگوی تهیه مقالات (که در سایت موجود است) تهیه نشده باشد؛ در فرایند داوری قرار داده نمیشود.

آیا رعایت فرمت )الگوی تهیه) مقاله الزامی است؟
پاسخ: بله. تمامی مقالات ارسالی بایستی طبق الگوی جدید تهیه مقالاتتهیه شوند. در غیر اینصورت وضعیت مقاله به )مقاله شما نیاز به اصلاحات ظاهری دارد(تغییر داده میشود و به نویسنده عودت میشود تا در پنل کاربری خود، با زدن گزینه «مشاهده و ویرایش فایل مقاله» و سپس «تغییر فایل درج شده» فایل جدید را بارگذاری نماید.

نوع همکاری نویسنده / نویسندگان چیست؟
پاسخ: اگر فقط یک نویسنده وجود داشته باشد؛ طبعا نویسنده مسئول است.
اگر مقاله دو یا چند نویسنده داشته باشد؛ یک نفر نویسنده مسئول و بقیه نویسنده همکار خواهند بود که معمولا عضو هیات علمی دانشگاه است. البته اگر مقاله مستخرج از پایان نامه باشد؛ الزاما بایستی استاد راهنما را بعنوان نویسنده مسئول معرفی کنند.

آیا باید نام استادان خود را در مقاله قید کنم؟
پاسخ: لازم است دانشجویان محترمی کهبا همکاری یکی استادان خود یا از نتایج پروژه درسی یا پایاننامه خود مقاله ای را تهیه نموده اند؛ حتما نام استاد مربوطه را نیز قید فرمایند و استاد راهنما با ذکر درجه علمی (مربی/ استادیار/ دانشیار/ استاد) به عنوان نویسنده مسئول معرفی شود.

در صورت دریافت ایمیل تحت عنوان «مقاله شما به اصلاحات ظاهری نیاز دارد»، چه کاری بایستی انجام داد؟
پاسخ: تنها پس از اطمینان از رعایت موارد زیر، در پنل کاربری خود وارد شده، در بخش وضعیت مقاله، گزینهی «ارسال مجدد فایل مقاله را زده و در پنجره ای که باز میشود؛ گزینه تغییر فایل درج شده را انتخاب و سپس فایل جدیدی را که موارد زیر را رعایت کرده باشد جایگزین نمایند:

مقاله دقیقا طبق الگوی نگارش مقاله تهیه شده باشد.
اگر مقاله توسط دانشجویان تهیه شده و مربوط به درس خاصی یا پایان‌نامه ایشان است؛ اسم استاد جزو نویسندگان قید شده باشد و استاد مربوطه به عنوان نویسنده مسئول قید گردد.

چکیده تنها یک پاراگراف و دارای 100 تا 150 کلمه بوده و شامل تعریف مساله، نوآوری‌ها و خلاصه نتایج پژوهش باشد.
تعداد 3 الی 5 کلمه کلیدی درج و با نقطه‌ویرگول (؛) از یکدیگر جدا شده باشند.
 
کیفیت شکل‌ها و جدول‌ها مناسب باشد.
مراجع در متن شماره گذاری گردیده و در انتهای مقاله طبق الگوی تهیه مقالات ارجاع داده شده باشند

اگر مقاله مراحل اولیه را طی کرده است و اکنون در مرحله داوری است؛ چگونه می توانم اصلاحاتی جزیی در حین داوری در آن اعمال نمایم؟
پاسخ: پس از شروع فرایند داوری، این امکان وجود ندارد اما اندکی قبل از برگزاری کنفرانس، مقالات برای ویرایش نهایی به نویسندگان عودت خواهد شد تا پس از ویرایش نهایی و انجام اصلاحات درخواستی داوران، مجددا به دبیرخانه علمی ارسال فرمایند.